یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳

موفق ترین سرمایه گذاران سهام در دنیا را بشناسید

به اشتراک گزاری مقاله:

موفق ترین سرمایه گذاران سهام در دنیا

 

سرمایه‌گذاری در بازار سهام یکی از راه‌های جذاب و برتر  برای کسب سود و بازدهی است. اما چند نفر از افراد  به اندازه‌ای موفق شده‌اند که به عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذاران سهام در جهان شناخته شوند؟ در این مقاله، به بررسی برخی از موفق‌ترین و معروفترین سرمایه‌گذاران سهام در جهان خواهیم پرداخت و به نکات کلیدی موفقیت آنها نیز اشاره خواهیم داشت.

 

وارن بافت

 

وارن بافت، یکی از بزرگترین و موفق‌ترین سرمایه‌گذاران سهام در جهان است. او بنیانگذار و مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی  است که یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و معروف در دنیا محسوب میشود.استراتژی سرمایه‌گذاری بافت بر پایهٔ سرمایه‌گذاری بلندمدت و تحلیل بنیادی استوار شده است و توانسته است با این روش سود بسیار زیادی را بدست آورد.یکی از جملات معروف او در رابطه با دیدگاه سرمایه گذاری نقل قولی است که میگوید من حوصله سرمایه گذاری کوتاه مدت پنج ساله را ندارم ! 

 

بنجامین گراهام

 

بنجامین گراهام که در واقع استاد و الگوی وارن بافت است یکی از معروفترین سرمایه گذاران در حوزه بازار سهام است که از او به عنوان پدر سرمایه گذاری ارزش محور یاد می شود. او نویسنده کتاب معروف سرمایه گذار هوشمند است که وارن بافت خواندن آن را برای هر سرمایه گذاری واجب و مفید میداند. بنجامین گراهام تاکید ویژه به همه فعالین بازار سهام داشت که به جای توجه کوتاه مدت به قیمت سهام فقط و فقط به ارزش ذاتی سهام توجه کنند. 

 

پیتر لینچ

 

پیتر لینچ نیز یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران سهام در جهان است. او در دوران مدیریت صندوق توسعه و رشد فیدلیتی، بازدهی بالایی را بدست آورد. استراتژی لینچ بر پایهٔ تحلیل بنیادی و تحلیل مالی استوار است.او توانست به صورت مداوم سودآوری خوبی را از سرمایه‌گذاری در بازار سهام به دست آورد.

 

فیلیپ فیشر

 

فیلیپ فیشر  جزو سرمایه گذارن موفق با دیدگاه بنیادی و ارزش محور بوده است. او توانسته از این روش موفقیت های زیاد و متعددی را کسب کند. فیلیپ فیشر اعتقاد داشت که مسیر موفقیت، پیدا کردن شرکت‌هایی است که موقعیت آنها در صنعت ویژه است. یکی از جملات معروف فیشر در رابطه با بازار سهام میگوید : «بازار سهام پر از افرادی است که قیمت همه چیز را می‌دانند اما ارزش هیچ چیز را نمی‌دانند». فیلیپ فیشر همچنین بر سرمایه گذاری در مشاغلی که تمرکز زیادی بر نوآوری، تحقیق و توسعه دارند تاکید داشت.

 

نتیجه‌گیری :

موفقیت سرمایه‌گذاران سهام در جهان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله استراتژی‌های سرمایه‌گذاری، تحلیل‌های بنیادی و تحلیل‌های مالی دقیق و قدرت تصمیم‌گیری، بر اساس تجربه‌های جمع زیادی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران سهام در دنیا می‌توان به نقش ویژه تحلیل بنیادی و اقتصادی صحیح در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری اذعان داشت. همچنین، مدیریت ریسک و توانایی انطباق با تغییرات بازار نیز نقش مهمی در موفقیت سرمایه‌گذاران سهام خواهد گذاشت.

در پایان باید در نظر داشت لیست افراد موفق در بازار سهام به مراتب بیشتر از این افراد است و ما در این مقاله تنها به چند مورد از معروفترین آن ها اشاره کرده ایم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین مقالات :

نسبت p/s چیست؟

نسبت p/s چیست ؟

نسبت p/s در بورس چیست ؟  در پاسخ به این سوال باید بگوییم که حرف P نشان دهنده قیمت سهم و حرف S نشان‌دهنده فروش

خالص ارزش دارایی به چه معناست ؟

؟

خالص ارزش دارایی های یا NET ASSET VALUE چیست ؟   یکی از روش های مهم و معروف ارزشگذاری سهام استفاده از محاسبه خالص ارزش